Konferencja ARISS w Ostrowie Wielkopolskim

    Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
    Oddział w Łodzi

    www.lodz.ptma.pl
26 października 2019 roku odbyła się 9. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Ostrowie Wielkopolskim.

Gościem specjalnym była Micol Ivancic, IU2LXR z Włoch która wygłosiła dwie prelekcje: "ISS Fan Club - for fans of ISS and Space Exploration" , " ARISS telebridge ground station IK1SLD". Micol jest nauczycielką matematyki, administratorem strony www.issfanclub.eu oraz uczestniczy w kontaktach typu telemost, w Casale Moferrato (stacja IK1SLD).Przemawiali również Gaston Bertels, ON4WF i Oliver Amend, DG6BCE. Niestety nie mogli przybyć na konferencję, dlatego ich prezentacje odtworzono w formie audio. 

Nie brakowało ciekawych, polskich wykładów. Na przykład z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy lądowania człowieka na Księżycu dr Przemysław Bartczak poruszył temat misji Apollo. Dr Sylwia A. Nasiłkowska opowiedziała o teledetekcji w analizie środowiska geograficznego.Jak widać, tegoroczne spotkanie miało charakter międzynarodowy i niewykluczone, że tak już zostanie. Szczególnie, że za rok przypada jubileuszowa - dziesiąta konferencja.
(JW)Oddział Łódzki PTMA reprezentowała Joanna Wójtowicz.

Po więcej zdjęć i informacji zapraszam na https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4562

 R.J.