Konkurs "Zabawka Edukacyjna" wspierany przez OŁ PTMA

    Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
    Oddział w Łodzi

    www.lodz.ptma.pl


7 edycja konkursu Zabawka Edukacyjna  i  kolejna praca członków Oddziału Łódzkiego PTMA.Tegoroczny finał,  kolejnej już ogólnopolskiej edycji konkursu, odbył się 7 czerwca na Politechnice Łódzkiej.
W tym roku Oddział Łódzki PTMA w ramach cyklicznej współpracy z organizatorami, objął wydarzenie patronatem honorowym.
W komisji finału ze strony OŁ brali udział: R. Jabłoński - przewodniczący komisji, S. Węcław oraz dr M. Głogowski, będący jednocześnie pracownikiem Politechniki Łódzkiej.


Do tegorocznej edycji zgłosiło się 84 uczestników. Do finału konkursu zakwalifikowało się siedem grup w kategorii Młodszy Konstruktor oraz pięć w kategorii Starszy Konstruktor.


7-go czerwca 2019 roku wzięły one udział w finale konkursu prezentując wykonaną wcześniej zabawkę przed komisją oraz zebraną publicznością. Wszyscy uczestnicy, dzielnie odpowiadali na pytania komisji wykazując się przy tym dobrą znajomością praw przedmiotów bloku matematyczno-przyrodniczego. Prezentacje były oryginalne i miały bardzo wysoki poziom.

W przerwie, kiedy komisja konkursowa udała się na obrady młodzież obejrzała pokaz doświadczeń przygotowany przez dr Rafała Ledziona z Politechniki Łódzkiej. Spotkanie wzbogaciło spotkanie z dziennikarzem telewizyjnym, reporterem, prezenterem TVP 1 Panem Radosławem Brzózką.

Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o laury, dopingowane przez opiekunów. Galę prowadzili uczniowie Gimnazjum nr 38 w Łodzi.Więcej o konkursie na stronie www.zabawkaedukacyjna.strefa.pl

Krótka relacja z wydarzenia - zobacz


 R.J.