Działalność PTMA w Łodzi

    Oddział Łódzki PTMA prowadzi obserwacje zakryć gwiazd, komet i meteorów. Nasza działalność jest najbardziej widoczna, gdy członkowie oddziału "wychodzą" do mieszkańców Łodzi i okolic. Dzieje się tak głównie dzięki prowadzonym obserwacją zakryć brzegowych i asteroidalnych, które to najczęściej wymagają wyjazdu w teren.

     Na spotkaniach członków OŁ PTMA informujemy o możliwości przystąpienia do PTMA, udzielamy porad obserwacyjnych i sprzętowych. Nasze spotkania to jednak nie tylko słuchanie referatów wygłaszanych przez członków PTMA, czy zaproszonych gości, ale również - doskonałe dyskusje, rodzinna atmosfera wzajemnego szacunku i przyjaźni.

    W ramach działalności członkowie oddziału służą pomocą w prowadzeniu obserwacji, pokazów astronomicznych. Istnieje także możliwość przeprowadzenia wykładu, pokazu - w terenie -  dla osób zainteresowanych oraz różnych instytucji - po wcześniejszych ustaleniach.

Od kilku lat wspiera, aktualnie ogólnopolski, konkurs "ZABAWKA EDUKACYJNA". - www

Członkowie OŁ PTMA pomagają również w pracach komisji konkursowych, seminariów astronomicznych. W  roku szkolnym 2019/2020 OŁ PTMA razem z CZP nr 1 jest organizatorem konkursu wojewódzkiego na referat z zakresu astronomii - więcej - Kuratorium

    Zachęcamy wszystkich do naszego Oddziału.

    Czekamy w każdy ostatni czwartek  miesiąca o godz. 18:00. Miejsca spotkań podawane są w zapowiedziach.<<<strona główna <<<

PTMA Łódź, 2010-2020