Choć w tym roku warunki do obserwacji nieba nie zapowiadały się najlepiej ze względu na obecność Księżyca, nie zabrakło chętnych do podziwiania meteorów związanych z Perseidami. Już 12 sierpnia, krótko po godzinie 20, większość leżaków była zajęta przez obserwatorów!
Tradycyjnie Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1, we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii, przygotowało szereg atrakcji astronomicznych. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie obiekty widoczne są na niebie, wysłuchać ciekawych prelekcji oraz spojrzeć przez teleskopy.
Serdeczne podziękowania dla członków łódzkiego oddziału PTMA!





