Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
    Oddział w Łodzi
    ul. Pomorska 16A

    www.lodz.ptma.pl

Spotkanie na ZOOM 

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju spotkanie oddziału łódzkiego PTMA w listopadzie prowadzone było za pośrednictwem Internetu. Nie byliśmy, jak zwykle w naszej stałej siedzibie, ale wykorzystaliśmy do komunikacji aplikację ZOOM.

Dzięki rozmowom z przedstawicielką Zarządu Głównego PTMA – p. Agnieszką Nowak, oraz pomocy p. Sebastiana Soberskiego z Planetarium w Grudziądzu, zostało zrealizowane pierwsze łódzkie spotkanie oddziałowe w formie zdalnej.

 

Tak, jak zawsze, w ostatni czwartek miesiąca – 26 listopada br. uczestnicy mogli połączyć się z prowadzącym zebranie prezesem łódzkiego oddziału Remigiuszem Jabłońskim już o godz. 17:30. O godz. 18:00 rozpoczął się wykład prof. dra hab. Marka Zawilskiego „Wspomnienie lata 2020”.  

Po zakończonym wykładzie, podobnie, jak na tradycyjnych spotkaniach prelegent odpowiadał na pytania.
            Była to okazja dla niektórych użytkowników przetestowania własnego sprzętu komputerowego oraz łącza. Jest to wygodny sposób komunikacji, tym bardziej, że część osób nie mieszka w Łodzi. Jednak brakuje tradycyjnej, dotychczasowej formy spotkań w łódzkim Planetarium.

 Kończąc zebranie prezes R. Jabłoński poinformował o tym, iż w chwili obecnej należy wziąć pod uwagę, że tegoroczne spotkanie wigilijne odbędzie się prawdopodobnie również online. Podziękował wszystkim za pomoc i udział w organizacji tej prelekcji, a w szczególności  prof. Markowi Zawilskiemu.