KIM JESTEŚMY ?

PTMA – ODDZIAŁ W ŁODZI

Oddział Łódzki PTMA prowadzi obserwacje zakryć gwiazd, komet i meteorów. Nasza działalność jest najbardziej widoczna, gdy członkowie oddziału „wychodzą” do mieszkańców Łodzi i okolic. Dzieje się tak głównie dzięki prowadzonym obserwacją zakryć brzegowych i asteroidalnych, które to najczęściej wymagają wyjazdu w teren.

Na spotkaniach członków OŁ PTMA informujemy o możliwości przystąpienia do PTMA, udzielamy porad obserwacyjnych i sprzętowych. Nasze spotkania to jednak nie tylko słuchanie referatów wygłaszanych przez członków PTMA, czy zaproszonych gości, ale również – doskonałe dyskusje, rodzinna atmosfera wzajemnego szacunku i przyjaźni.

W ramach działalności członkowie oddziału służą pomocą w prowadzeniu obserwacji, pokazów astronomicznych. Istnieje także możliwość przeprowadzenia wykładu, pokazu – w terenie – dla osób zainteresowanych oraz różnych instytucji – po wcześniejszych ustaleniach.
Od kilku lat wspiera aktualnie ogólnopolski konkurs „ZABAWKA EDUKACYJNA”.
Członkowie OŁ PTMA pomagają również w pracach komisji konkursowych, seminariów astronomicznych. W roku szkolnym 2019/2020 OŁ PTMA razem z CZP nr 1 jest organizatorem konkursu wojewódzkiego na referat z zakresu astronomii – więcej – Kuratorium

Zapraszamy wszystkich do naszego Oddziału. Spotykamy się w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 18:00. Miejsca spotkań podawane są w zapowiedziach.

Scroll to Top